close
KAÇAK AKIM KORUMA ŞALTERİ

Kaçak akım koruma şalterleri,bağlı bulunduğunuz şebekede bir kaçak akım oluşması durumunda devreye girerek akımı kesme suretiyle, sizi ve yaşam alanlarınızı olası elektrik çarpması ve yangın gibi tehlikelerden korur. Makel Kaçak Akım Koruma Şalterleri TS EN 61008-1 standardına göre üretilmekte olup 3 kA, 6 kA ve 10 kA kısa devre kesme kapasiteli, 2 ve 4 kutuplu ürün seçeneği ve 92 farklı ürün çeşidi ile kullanıcılarına kolay montaj imkanı ve güvenli koruma sağlamaktadır.

Hayat Korumalı Kaçak Akım Koruma Şalterleri;

Uluslararası standartlarda, insanlar üzerinden doğrudan ya da dolaylı temas yoluyla geçecek 30mA şiddetindeki bir akım yaşam için tehlike sınırıdır. Hayat korumalı kaçak akım koruma şalteri, kaçak akımın bu değeri geçmesi halinde devrenin enerjisini keser ve güvenli bir koruma sağlar.

Yangın Korumalı Kaçak Akım Koruma Şalterleri;

Aynı şekilde 300mA şiddetindeki kaçak akımın oluşturduğu elektriksel güç normal kablo tesisat malzemelerinin erime, tutuşma ve yanma sınırına yakın bir değerdir. Kaçak akım 300mA değerine ulaştığında ortaya çıkan ısı nedeniyle yangın tehlikesi oluşur. Yangın korumalı kaçak akım koruma şalteri 300mA sınır değerinde devrenin enerjisini keserek güvenli koruma sağlar.

Yukarı ÇıkUp