close
Smarthome Uygulama Örnekleri

Varlık Dedektörü

Harekete bağlı kontrol ile enerji tasarrufu ve konfor.Varlık (hareket) dedektörü aracılığıyla iç – dış aydınlatmalar (merdivenler, otopark, yaşam alanları, depo, wc, dış aydınlatma) kontrol edilebilir.

Zamana Bağlı Kontrol

Yaşam ve çalışma alanlarında zaman dilimine bağlı olarak istenilen sistemler bağımsız yada beraber kontrol edilebilir. Dış aydınlatmalar, perde, panjur, havuz, bahçe aydınlatmaları, bahçe sulaması, ısıtma- soğutma

Senaryo Kontrol

Tek dokunuş ile merkezi kontrol ve istediğiniz mod.Son kullanıcının istekleri doğrultusunda istenilen modlar programlanır. Yemek modu, dinlenme modu, sinema modu, misafir ya da tatil modu.

Isıtma Soğutma
Havalandırma

Harekete bağlı kontrol ile enerji tasarrufu ve konfor.Varlık (hareket) dedektörü aracılığıyla iç – dış aydınlatmalar (merdivenler, otopark, yaşam alanları, depo, wc, dış aydınlatma) kontrol edilebilir.

Varlık Simülasyonu

Eviniz siz tatildeyken bile yaşamaya ve güvenliği sağlamaya devam etsin. Son kullanıcının istekleri doğrultusunda istenilen modlar programlanır. Tatil modu, hırsız modu

Güvenlik ve İklimlendirme

GÜVENLİK SİSTEMİ İÇİN VARLIK ALGILAMA - Varlık algılama dedektörleri ile güvenlik sisteminizi üst düzeye çıkartın. Mekanlara giriş yapıldığı zaman sisteme otomatik sinyal yollansın. Mekanlara yapılan girişlerden haberiniz olsun.

Güvenlik ve İklimlendirme

İKLİMLENDİRME -İklimlendirme sistemlerini verimli kullanmak için çok basit ve verimli bir çözüm. Odada çalışan varken iklimlendirme sistemleri çalışır, oda boşken iklimlendirme sistemleri durur.

Genel Uygulamalar

ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÇÖZÜMLERİ - Anahtar ile programlanan senaryoya bağlı perde-aydınlatma ve iklimlendirme kontrolü yapılabilmektedir. Dedektör ve termostat verilerine bağlı olarak aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolleri otomatik olarak yapılabilmektedir.

Aydınlatma Uygulamaları

VARLIK VE IŞIK SEVİYESİNE GÖRE - Varlık ve ışık seviyesine göre otomatik aydınlatma kontrolü ile ofis, işyeri, koridor, okul, tuvalet vb. yerlerde verimli çalışma ortamları yaratın.

Aydınlatma Uygulamaları

HAREKET VE ORTAM IŞIK SEVİYESİNE GÖRE - Aydınlatma sistemlerinizi harekete ve ortamın ışık seviyesine göre otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin güneşli havalarda ışıklar kısılır, bulutlu havalarda aydınlatmalar tam kapasite çalıştırılabilir. Hareket algılama dedektörleri ile kimsenin olmadığı mekanlarda ışıklar boşuna yanmaz böylece enerjiden tasarruf sağlanır.

Perde- Panjur Kontrol

Panjur Kontrol Stor, perde kontrol Jaluzi, cam kanat kontrol Çatı camları Garaj Kapıları Projeksiyon perde ve liftleri

Videolar

Daha Konforlu

Akıllı Ev Sistemleri


Enerji Verimliliği

Smarthome ile Enerjiyi verimli kullanın, daha yaşanabilir bir dünya ve daha yüksek hayat standartlarına ulaşın.

Güvenlik

Evinizin güvenliği için aldığınız önlemler yeterli mi? Gecenin karanlığında endişe verici bir ses mi duydunuz?

Sadece başucunuzdaki butona basarak bütün ışıkların bir anda yakabilirsiniz. Binanız ne kadar güvenliyse, siz de kendinizi o kadar güvende hissederseniz.

Hareket sensörleri, eve girmeden davetsiz misafirleri tespit edip uzaklaştırılabilir, kapı ya da pencerelere yapılacak müdahalelerde siren çaldırıp SMS ile uyarı vermesi sağlanabilir.

Duman dedektörleri, ısı dedektörleri, su baskın sensörleri ve gaz kaçağı dedektörleri yardımı ile yangın, su baskını ya da gaz kaçağına karşı güvenlik sağlanabilir. Yerleştirilecek kameralar sayesinde uzaktan internet ya da cep telefonu yoluyla mekanizlenebilir ve görüntüler kayıt altında tutulabilir.

Evinizin akıllı bina otomasyon sistemine entegre edilmiş hareket dedektörleriyle hırsız tehlikesine karşı korunursunuz.

Smarthome, siz evde yokken meydana gelebilecek su kaçaklarını engellemek için su baskın dedektörleriyle ve evinizde olabilecek gaz, duman kaçağı ve yangın ihtimallerine karşı gaz, duman ve ısı dedektörleriyle, her türlü olumsuz aksiyona karşı sizi uyaran ve çeşitli senaryoları devreye alan bir sistemdir.

Ayrıca Sisteme entegre edilen varlık dedektörleriyle eviniz veya ofisinizin farklı bölümlerinde varlık hareketlerinden haberdar olursunuz.

Uzaktan Erişim

Uzaktan erişim sayesinde, evinize gelmeden önce evinizde bulunan sistemlerin kontrolünü yapabilirsiniz. Böylece siz dışarıdayken evinizde yaşam olduğu hissini uyandırabilirsiniz.

Evinize gelmeden önce sıcak bir ortamın sizi karşılamasını istiyorsanız cep telefonunuzdan sisteme bağlanıp, ısıtma sisteminizi istedi- ğiniz sıcaklıkta çalıştırabilir, iklimlendirme ile ilgili diğer kontrolleri (nem alma, fan hızı kontrolü, alttan ısıtma vb.) de daha sonra sisteminize entegre edebilirsiniz.

Evinizdeki sistemle, pc veya iPad üzerinden bağlantı kurabilir, istedi- ğiniz senaryoları devreye alabilirsiniz.

Dünyanın neresinde olursanız olun , uzaktan erişim sayesinde internet üzerinden binanızı kontrol edebilirsiniz.

Estetikle Aklın Buluştuğu Noktada...

Ayrı ayrı kullanılan fonksiyonları bir araya toplayan, optimize edilmiş enerji kullanımıyla Makel akıllı bina teknolojisi, global bir standart olan KNX normlarının üzerinde yükseliyor.

Makel Akıllı Ev Sistemi ile Kontrol Sizde!

Binanızdaki aydınlatma, ısıtma, havalandırma, güvenlik, ölçümleme, zamanlama, ses ve görüntü fonksiyonlarını kontrol etmek ve yönetmek artık çok kolay. İster otomatik, ister merkezi olarak, isterseniz bina dışından cep telefonuyla ya da internet üzerinden erişerek binanızı kontrol edin. Makel Akıllı Ev Sistemi ile her şey mümkün...

Makel Akıllı Ev Sistemi ile Her Şey Mümkün...

Taşınma, amaç farklılaşma, genişleme veya bölümleme nedenleriyle mekânlarda yapılan değişikliklere maksimum esneklikle adapte edilebilen bir sisteme sahip olabilirsiniz.

Sisteme PDA, PC veya touchscreen üzerinden erişebilir, konfigüre edebilirsiniz.

Sensörlerle, pencere-kapıları izleyebilir, yeraltı otoparklarını kontrol edebilir, sorun bildirimleri alabilirsiniz.

Risk durumlarında anında uyarılar ve sistemin kapatılmasını ayarlayabilir, peformans eğrilerini ve sıcaklıkları görüntüleyebilirsiniz.

Hata sinyallerini görüntüleyebilir ve bu sinyallerin teknik ekiplere ya da bina yöneticisine otomatik iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarı ÇıkUp