close
TRİSTÖR SÜRÜCÜ

Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüleri, dinamik güç faktörü kontrolü uygulamalarında 80kVAr’a kadar olan kapasitif yükleri anahtarlamak için tasarlanmıştır.

Modüller tetikleme sinyalinin uygulanmasından itibaren 10ms içerisinde kondansatörleri devreye alabilmektedir. Mikroişlemci-tabanlı mimarisi ve algoritması modüllerin sıfır geçiş anında devreye girmesini sağlayarak kondansatörlerde tahribata sebep olmaz. Modüller, 480V’a kadar, yıldız veya üçgen bağlı, simetrik veya asimetrik, kapasitif, rezistif ya da endüktif yükleri sıfır geçiş anında anahtarlayabilmektedir. Modüllerin tetiklenmesi, reaktif güç kontrol röleleri veya PLC’ler tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sücülerinin, geleneksel mekanik kontaktörlere kıyasla avantajları: daha uzun ömür, çok yüksek hızda ve sayıda anahtarlama yapabilmesi, anahtarlama sırasında akım ve gerilim geçici hallerinin olmamasını garantilemek ve (kullanılan kondansatörün ömrünü uzun tutmaktır.

Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüler sürekli olarak çalışma gerilimi, çalışma durumu ve sıcaklığı kontrol eder ve hata tespitlerini kayıt altına alır ve ön panelde bulunan dört adet LED ve kuru kontak çıkışı ile kullanıcıya bildirir. Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüleri harmonik filtre reaktörlü veya reaktörsüz şekillerde problemsiz çalışır. Harici termik bağlantı terminalleri sayesinde kompanzasyon sisteminde kullanılan harmonik filtre reaktörünü de aşırı ısınmalara karşı korur. Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüler bakım gerektirmez ve sessiz çalışır

Özellikler

Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüleri, hızlı tepki süresi gerektiren dinamik reaktif güç kompanzasyon sistemlerinin tamamında kullanılır. Kaynak makineleri, asansörler, vinçler, ark ve endüksiyon ocakları, rüzgar türbinleri gibi hızlı değişen dalgalı yüklerin bulunduğu tesisler, benzin istasyonları, ticari binalar, kamu kurumları ile diğer işletmeler örnek uygulama alanlarıdır.

Yukarı ÇıkUp